Територіальні органи ДПС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Визначення об’єктів добровільного одноразового декларування - тема проведеного тренінгу

27.10.2021

Нещодавно Світлана Цимбалюк - начальник Дубенської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області провела тренінг з питань добровільного одноразового декларування фізичними особами – громадянами відповідно до Закону України від 15.06.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплатити одноразового збору до бюджету».

Світлана Цимбалюк звернула увагу громадян на активи, які не можуть бути об'єктами декларування: готівкові кошти, активи набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також активи декларанта, які знаходяться на рахунках фінансових установ та/або розташовані на території країни, визнаною державою – агресором чи мають джерело походження з такої країни.

Також зазначила, що, Законом чітко визначений перелік та обсяг активів, джерела набуття яких у разі невикористання фізичною особою права на подання добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, зокрема, в частині визначення вартості нерухомого майна. Серед них: власна квартира, загальна площа якої не перевищує120 кв. метрів, будинок площею до240 кв. метрів, нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 кв.м, земельні ділянки, розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначених Земельним кодексом України, а також не підлягає декларуванню автомобіль, якщо він у власному постійному користуванні та не використовується для комерційних цілей та інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис гривень.

Крім того, податківець зупинилася на окремих питаннях,   які можуть виникати при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації, через приватну частину Електронного кабінету.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»