Територіальні органи ДПС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Податківці Рівненщини виявили факт реалізації алкоголю без акцизних марок та ліцензії

12.04.2021

У ході фактичної перевірки в одному з кафе-барів Рівного під час розважального заходу працівники ГУ ДПС у Рівненській області  спільно з працівниками  ГУНП в Рівненській області встановили факт реалізації підакцизних товарів - алкогольних напоїв  та тютюнових виробів без ліцензії на право роздрібної торгівлі та без марок акцизного податку встановленого зразка.

За це правопорушення передбачено штрафи у розмірі 17000 грн. за продаж підакцизних товарів без ліцензії та 17000 грн. за роздрібний продаж алкоголю без марок акцизного податку.

Виявлення цього порушення стало можливим завдяки проведення податківцями області моніторингу ринку реалізації підакцизної продукції в мережі Інтернет  на території Рівненщини.

Загалом з початку року за результатами проведених фактичних перевірок працівниками Головного управління ДПС у Рівненській області вже встановлено 11 фактів роздрібної торгівлі підакцизними товарами без відповідних ліцензій. За результатами розгляду матеріалів перевірок застосовано фінансових санкцій на майже пів мільйона гривень.

Податківці наголошують, що алкогольна продукція досить популярна серед фальсифікаторів. Є кілька способів  перевірити легальність алкогольного напою, зокрема на вебпорталі ДПС (детальніше - за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/438440.html).

Звертаємо увагу, що на легальній алкогольній продукції має бути наявна марка акцизного податку. Це підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України. Акцизна марка для алкогольних напоїв містить два штрихкоди. Це – двомірний штрих-код швидкого реагування (QR-код) та лінійний штрих-код.

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код – інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб - підприємців - код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також посилання на вебресурс для перевірки марки.

Саме за допомогою QR-коду споживачі можуть швидко виявити підробку, скориставшись своїми ґаджетами. Для цього на мобільний пристрій повинна бути встановлена програма, яка зчитує QR-коди.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінці ДПС України у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/TaxUkraine